KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14035457
nr 1403 5457
Gösta Hallencreutz
(1881-1952), Sverige
"Kaffet kommer". Signerad. Motivet: 24x19, yttermått inklusive ram: 34x29, akvarell
Gösta Hallencreutz, född i Malmö 1881, död i Stockholm 1952, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 juni 2021
kl 20:11:48
14/6 17:44:18
Gösta Hallencreutz
Läs mer om Gösta Hallencreutz